Op.Dr.Selçuk ARSLAN

ANA MENÜ


Guatr Cerrahisi -Tiroidektomi


Resimler

Tiroid bezi adı verilen, boyun ön yüzde yer alan organımızın büyümesi ile guatr adı verilen hatalık meydana gelir.

Bu organ ( tiroid bezi ) tümü ile yada bezeler oluşturarak büyüyebilir.

Yarattığı rahatsızlık :
Videolar

Yorumlar
12-03-2015

hasibe mutlu

Selam benim annemin 2 buyuk 1 kucuk guatr var biyopsi yaptik iyi cikti ama anem yemek yerken arada oksuruk tutuyor doktorlr temiz diye almiyorlar anem geceleri zor yatiyor oksuruk tutuyor anemde aldırmak istiyor ama ne onerirsiniz.

16-03-2015

Op.Dr.Selçuk ARSLAN

annenizin ultrason sonucunu ana sayfadaki ' SONUCLARINIZI GONDERIN ' linkine tıklayarak gönderirseniz , inceler , fikrimi söylerim . ancak yutma güçlüğü , horlama , öksürük , ses kısıklığı na sebebiyet veren guatr larda ben ameliyat öneriyorum

17-11-2014

cansu celebi

Oncelikle merhaba annemin triodinde guatrinda lenf bezlerinde ve boyun arkasinda kanser teshisi konuldu ve ameliyat icin gun alinacak bugun korkuyoruz diger organlarina sicramistir diye acaba bu tür amrliyatlarda ölüm gibi riski var mi ve yada ameliyat nasil oluyor ameliyattan sonra nasil tedavi ediliyor. Cevap verirseniz çok sevinirim.

17-11-2014

Op.Dr.Selçuk ARSLAN

geçmiş olsun. tabiki her ameliyat risklidir ancak tiroid cerrahisi ölüm riski açısından çok düşük risklidir. rahat olbilirsiniz. tekrar geçmiş olsun .


Yorum Yaz

Bu site, genel cerrahi alanını ilgilendiren konularda, sağlıkçı olamayanlara yönelik genel bilgilendirme amacı taşıyan özet metinler içerir.
Sitede yer alan metin ve videolar tıbbi tanı veya tedavi klavuzu niteliği taşımaz. Bilgilendirme metinlerine dayanılarak yapılacak uygulamalardan site sorumlu tutulamaz.