Op.Dr.Selçuk ARSLAN

ANA MENÜ


Yağ bezesi - Lipom


Resimler

Cildin hemen altında, yağ dokusundan köken alan,  giderek büyüyen şişliklerdir.

 

Ortaya çıkış sebebi tam olarak bilinmez.

 

Zararsızdır.  Kansere dönüşme ihtimali yoktur. Ancak aynı yağ dokusundan köken alan kanser tipleri de olabilir.

 

Tedavi : İlaç tedavisi yoktur. Kozmetik sebeplerden ötürü veya ağrı nedeni ile çıkarılmaları gerekir. 

 

               Lokal anestezi ile birkaç dakikada çıkarılırlar. Hastanede yatış gerekmez.
Videolar

Yorumlar
10-03-2015

nehir

Hocam merhabalar 22 yaşındaym sol koltuk altımda 3 senedir , 2-3cmlik bir beze var fakat ağrı gibi bir şikayetim yok ne yapmam lazım.

11-03-2015

Op.Dr.Selçuk ARSLAN

ultrasonda yağ bezesi olduğu görüldüyse ve size bir rahatsızlık vermiyorsa ameliyat olmanıza gerek yok . yılda bir ultrasonla takip edilmeniz yeterlidir.

11-03-2015

NEHİR

Bugün doktora gittim deri altında olabilir dedi enfexia 500 mg antibiyotik verdi.Ultrason da çekilecek bu arada . ilaçlar bittiğinde geçmezse alınabiliceğini söyledi.

16-02-2015

ahmetttty

Hoccam boyle kucucuk bulgur tanesi kadar beyaz resim isterseniz bi gonderebilirim bu tarz birsey degil birde resim atmam icin nerden aticamm cevaplarsaniz sevinirim.

16-02-2015

Op.Dr.Selçuk ARSLAN

Ahmet bey ana sayfada 'SONUÇLARINIZI GÖNDERİN,, linki var. Oraya tıklayı gönderiniz. BU LİNK ARACILIĞI İLE GÖNDERİLEN FOTOĞRAFI SADECE BEN GÖREBİLİRİM VE YİNE AYNI ŞEKİLDE SİZE YAZDIĞIM CEVABI DA tc kimlik numarası GİREREK SADECE SİZ GÖREBİLİRSİNİZ.GEÇMİŞ OLSUN .

10-02-2015

murattt

Hocam Merhaba, 7 yıldır göğüs hizamda yağ bezesi mevcut, bu zaman zarfında büyüdü. şuan itibarıyla elimle ölçtüm 5cm civarında. Aldırmak gerekirmi? kansere dönüşür mü aldırmasam.

16-02-2015

Op.Dr.Selçuk ARSLAN

Murat bey geçmiş olsun . Yağ bezesinin kansere dönme ihtimali hemen hemen yoktur. Ancak 5 cm oldukça büyük bir boyut . Ameliyat olmanızı öneririm.

05-02-2015

ahmet

hocam yağ brzi büyür mü ?

16-02-2015

Op.Dr.Selçuk ARSLAN

tabiki büyüyebilir.

26-01-2015

ahmetttty

Hocam bnm yag bezem gozumun altinda kucuk ilac krem onerinizi bekliyorjm bnm beze boyle degil beyaz beze gibi..

28-01-2015

Op.Dr.Selçuk ARSLAN

ahmet bey dermatojiye muayene olunuz. cilt hastalıkları benim uzmanlık alanım değil. yanlış bir öenride bulunursam üzülürüm. geçmiş olsun .

26-01-2015

21-08-2014

murat yılmaz

merhaba hocam. boyun bölgemde çıkan bir sivilce deri altında kaldı ve yağ bezesi şeklinde bir görüntü oluşturdu. ameliyatsız bir çözümü var mı bu durumun ya da önerebileceğiniz bir tedavi yöntemi ? teşekkür ederim.

27-08-2014

Op.Dr.Selçuk ARSLAN

Murat bey yağ bezeleri ilaçla kaybolmaz. İltihabi bir hal aldıysa antibiyotik kullanabilirsiniz. Geçmiş olsun .

02-07-2014

MERİH SEZER

Merhaba, Daha önce yaklaşık 40 kadar beze aldırdım ancak iyi alınmadığı için bezeler vücudumun her yerinde giderek artıyor.Artık baş edemez duruma geldim. Ameliyat videonuzu incelediğimde cımbız gibi bir aletle bir işlem yapıyorsunuz. Acaba o işlem bir kalıntı bırakmamak için mi yapılıyor? Bana tavsiye edebileceğiniz bir şey var mı? Bacak, sırt, kol, göğüs bölgemde çok var . Ne yapacağımı bilemiyorum . Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

04-07-2014

Op.Dr.Selçuk ARSLAN

Geçmiş olsun . Kalıntı bırakmamak için kullanılıyor ancak 40 kere yağ bezesi aldırmış olmanız bünyenizinizin beze üretmek konusunda çok yatkın olduğunu düşündürüyor . Çünkü bu çok ciddi bir rakam . Sonuç olarak hepsi aynı yerde tekrar çıkmış olamaz . Size önerim cerrahiden kaçınmanızdır .


Yorum Yaz

Bu site, genel cerrahi alanını ilgilendiren konularda, sağlıkçı olamayanlara yönelik genel bilgilendirme amacı taşıyan özet metinler içerir.
Sitede yer alan metin ve videolar tıbbi tanı veya tedavi klavuzu niteliği taşımaz. Bilgilendirme metinlerine dayanılarak yapılacak uygulamalardan site sorumlu tutulamaz.